Şase concurenţi s-au duelat pentru a obţine MARELE PREMIU precum şi posibilitatea de a înregistra piesele lor în cadrul unui studio profesional de muzică. ANDY, LAURA BUCATARU, STRAVE ŞI ALECU, RADU IORDACHE, CONSTANTIN CALIN şi trupa ASCD au fost cele şase voci care au rămas în finală şi care au încercat să convingă juriul că vocea lor este cea care contează şi merită să fie auzită. Şi au reuşit...
Prestaţiile lor deosebite au pus în dificultate juriul în desemnarea câştigătorilor. Cele mai mici detalii au fost atent analizate, acestea fiind cele care au făcut diferenţa.
În cele din urmă, STRAVE ŞI ALECU au fost desemnaţi câştigătorii MARELUI PREMIU în valoare de 1.000 lei, având CELE MAI BUNE VOCI din concurs. Cu ei ne vom mai întâlni şi la următoarele evenimente organizate în Winmarkt, câştigând şi acest drept, pe lângă premiul în bani.
Cel de-al doilea premiu – CEA MAI PROMIŢĂTOARE VOCE - a fost acordat trupei ASDC, iar cel de-al treilea - lui ANDY, având CEA MAI APRECIATĂ VOCE DE CĂTRE PUBLIC.
Şi de această dată am asistat la o surpriză din partea juriului, acesta hotărând acordarea unui PREMIU DE POPULARITATE lui Constantin Calin. Acesta a primit şansa de a înregistra propriul său album în studioul de muzică MKS7 PRODUCTION.
Spectacolul a fost întregit de prestaţia dansatorilor trupei NEW STYLE CREW, cei care au demonstrat că între sport, muzica şi dans este o armonie pe care ei o stăpânesc foarte bine. LEITO ŞI BILA precum şi alţi concurenţi ai recentului nostru concurs “Winmarkt Dance Contest” s-au alăturat acestora, realizând un adevărat show.
Concursul s-a încheiat cu demonstraţia de muzică “live”, de calitate, oferită de invitatul de onoare ANDREEA CREPCIA, finalistă de la Megastar, împreună cu trupa ZUM.
Concursul a debutat pe data de 23 august. S-au înscris în această competiţie peste 20 de concurenţi care au trecut prin 3 faze preliminarii şi o semifinală extrem de disputata. Cei 6 concurenţi rămaşi în finala au făcut din concursul Winmarkt Music Fever Contest un veritabil show.
Concursul “Winmarkt Music Fever Contest” şi-a desemnat câştigătorii
3 octombrie 2013
- Tags:
- winmarkt,
- profesional,
- concurs,
- dansatorilor,
- dance,
- public,
- sport
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Cutremur la Teatrul „Toma Caragiu”. Andi Vasluianu, vizat de concedieri! Actorii şi angajaţii sar în apărarea directorului Mihaela Rus
-
Fost preot găsit spânzurat în podul casei
-
Sinaia, orasul cu care nu te poti plictisi! Protest împotriva abuzurilor din localitate!
-
Sfidare totală la Breaza. Hidro Prahova ia bani pe apă infestată, iar şeful ANPC este trimit la "treaba lui"
-
Cristina Deleanu, actriţa născută la Ploieşti, a plecat dintre noi. O viaţă dedicată scenei şi publicului
-
O zi pe an, şansă la vindecare, Ce se petrece la Ghighiu în Vinerea Luminată
-
Ziua Moaşei, sărbătorită cu emoţie la Maternitatea din Ploieşti
-
Prahoveni în stradă pentru reluarea turului II la prezidenţiale
-
Noapte fatală pe un drum din Prahova. Două vieţi pierdute într-un accident cumplit
-
Schimbare cu ecou la TCE Ploieşti. Directorul general se retrage strategic, pe fondul conflictului cu primăria
Anul - ediţia nr. 3751
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 16 mai 2025
Autentificare
Autentificare