PNL Ploiesti solicită demisia lui Andrei Volosevici din funcţia de primar al municipiului resedinţă de judeţ. Publicăm comunicatul de presă trimis de PNL Ploiesti:
Organizaţia PNL Ploieşti îi solicită domnului Andrei Volosevici să facă un gest demn, poate singurul de când este primar, şi să îşi prezinte DEMISIA DIN FUNCŢIA DE PRIMAR!
Nu ne-a surprins declaraţia publică făcută în cursul serii trecute prin care Andrei Volosevici a anunţat că "de facto" este membru PSD şi candidatul acestui partid pentru un nou mandat de primar al Ploieştiului.
Acţiunile dlui Andrei Volosevici din ultimii doi ani au devoalat adevarata opţiune politica a acestuia.
La scurt timp după alegerile locale, noi am înţeles ca dl Volosevici a candidat din partea PNL doar pentru ca partidul nostru se afla pe primul loc in opţiunile prahovenilor. Atacurile constante la adresa membrilor PNL, blocarea tuturor iniţiativelor liberale asumate în faţa ploieştenilor în alegeri, blocarea tuturor proiectelor europene în valoare de peste 180 milioane de euro au demonstrat că Volosevici nu numai că NU este liberal, dar şi că este un om căruia nu îi pasă de oraş, ci doar de funcţie.
Volosevici tot timpul a crezut că funcţia îi dă dreptul să jignească şi să ameninţe oamenii şi sa îngenuncheze un oraş întreg! De aceea, PNL l-a suspendat din partid!
În acest context, îi reamintim domnului Volosevici că mandatul de primar l-a obţinut sub sigla PNL, cu sprijinul necondiţionat al colegilor liberali care l-au reprimit în partid după escapadele în PMP şi ALDE şi cu votul masiv al ploieştenilor anti-PSD.
În acest moment, domnul Volosevici ocupă abuziv fotoliul de primar al municipiului Ploieşti.
DEMISIA este singurul gest decent pe care îl poate face după ce a adus primăria în faliment şi societăţile din subordine în stare de insolvenţă!
Îl somăm pe înca primarul Volosevici să achite facturile restante către societăţile TCE (18 milioane de lei) şi TERMO (30 milioane de lei ) înainte de a părăsi poziţia de edil şi înainte de a distruge societăţile care asigură serviciile publice esenţiale pentru ploieşteni!
PNL Ploieşti cere demisia primarului Andrei Volosevici!
22 iunie 2023
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare