Sâmbătă, 16 noiembrie 2019 - 12:52:39
Echipa Ştiri Actuale
Români din toate țările, uniți-vă!

Cabinet stomatologic Ploiesti, Dentist Ploiesti - Stomatologie

Tu cu cine votezi?


1 noiembrie 2012

Partidele şi alianţele politice au avut termen până pe data de 30 octombrie la ora 24.00 pentru a depune candidaturi pentru cele 12 colegii uninominale pentru Camera Deputaţilor şi 5 pentru Senat. Vă prezentăm principalii competitori încrişi în cursă din partea USL, ARD şi PPDD cu precizarea că au mai depus candidaturi UDMR, PRM, Partidul Popular, Partidul Protectiei Sociale, Partidul Ecologist Roman şi PSDM.

 

CAMERA DEPUTAŢILOR

 

Colegiul 1 –Valea Prahovei

Mircea Roşca (USL)

Cristian Burlacu (ARD)  

Ciprian Ezaru (PPDD)

 

Colegiul 2 Câmpina

Virgil Guran (USL)

Alexandru Anghel (ARD)

Marcel Nica (PPDD)

 

Colegiul 3 Băicoi-Floreşti

Graţiela Gavrilescu (USL)

Daniel Neagoe (ARD)

Radu Socoleanu (PPDD)

 

Colegiul 4 Slănic-Păuleşti-Plopeni

Sebastian Ghiţă (USL)

Sofia Mihăilescu (ARD)

Ion Neagu (PPDD)

 

Colegiul 5 Vălenii de Munte, Drajna, Măneciu

Sorin Teju (USL)

Mihai Apostolache (ARD)

Tudor Tănăsescu (PPDD)

 

Colegiul 6 Boldeşti-Scăieni-Lipăneşti

Sorin Chivu (USL)

Dragoş Gunia (ARD)

Răzvan Tănase (PPDD)

 

Colegiul 7 Urlaţi-Iordăcheanu

Nicolae Alexandri (USL)

Dan Ciolac (ARD)

Nicolae Niculcea (PPDD)

 

Colegiul 8 Mizil-Ciorani

Vlad Cosma (USL)

Cristian Apostol (ARD)

Gheorghe Stoica (PPDD)

 

Colegiul 9 Bărcăneşti-Brazi-Târgşorul Vechi

Alexandru Ştefănescu (USL)

George Ionescu (ARD)

Vasile Mihai (PPDD)

 

Colegiul 10 Ploieşti Sud- 9 Mai

Ion Eparu (USL)

Adrian Dobre (ARD)

Gabriela Anghel (PPDD)

 

Colegiul 11 Ploieşti Vest-Malu Roşu

Paul Dumbrăvanu (USL)

Roberta Anastase (ARD)

Ovidiu Ciorăneanu (PPDD)

 

Colegiul 12 Ploieşti Nord-Centru

 Andrei Sava (USL)

Cătălina Bozianu (ARD)

Cătălin Niţă (PPDD)

 

SENAT

 

Colegiul 1 Valea Prahovei-Câmpina-Băicoi

Georgică Severin (USL)

 Alexandru Matei (ARD)

Adrian Piţigoi (PPDD)

 

Colegiul 2 Ploieşti Nord-Slănic

Daniel Savu (USL)

Simona Schnelbach (ARD)

Dorin Dinescu (PPDD)

 

Colegiul 3 Boldeşti Scăieni-Vălenii de Munte-Urlaţi

 Ion Luchian (USL)

Gabriel Sandu (ARD)

Dan Ioniţă (PPDD)

 

Colegiul 4 Mizil-Filipeştii de Târg-Brazi

 Radu Oprea (USL)

Adrian Semcu (ARD)

Claudiu Bellu (PPDD)

 

Colegiul 5 Ploieşti Sud-Vest

 

Augustin Mitu (USL)

Andrei Volosevici (ARD)

Constantin Minea (PPDD)


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(139 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate



Comentarii:

 
avatar geanina 0  

Votez-candidatii PP-DD. Sunt cei mai buni pe colegiul 2 Prahova. Cei doi ii va scoate din cusa pe adversarii polotici. Traiasca PP-DD.

(3 noiembrie 2012 18:30:14)


Servicii medicale de calitate la standarde europene

Din aceeaşi categorie:



















































































Ştiri Actuale on Linkedin
Ştiri Actuale on Twitter
 on Google Plus
Ştiri Actuale on Facebook


servicii complete deratizare,dezinsectie,dezinfectie


































ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 14 noiembrie 2019
Autentificare
stiriactuale.ro