Începând din luna aprilie, locuitorii a 45 de localităţi din judeţul Prahova, situate în zone montane, vor putea beneficia de ajutor financiar pentru a-şi schimba sobe vechi cu modele mai moderne şi eficiente, prin Programul Rabla pentru sobe. Aceştia vor primi până la 10.000 de lei pentru achiziţionarea unui aparat de încălzire performant. Totuşi, aceşti bani vor acoperi doar 70% din valoarea totală a noii sobe, iar restul sumei va trebui să fie plătit de fiecare beneficiar.
Prahovenii din zonele montane vor putea înlocui sobele vechi cu unele noi, mai eficiente, printr-un program guvernamental
14 martie 2025
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Guvernul Bolojan face "victime": 11 comune din Prahova, rămân fără viceprimari!
-
Vara plină de evenimente în Prahova. O săptămână încărcată de poveşti, oameni şi emoţii
-
Ucigaşul cu toporul din Lipăneşti. Tânără de 22 de ani, lovită mortal în plină zi. Agresorul a fost prins la scurt timp!
-
Lovită pe trecerea de pietoni, o femeie din Ploieşti a murit la spital. Fiul cere ajutor pentru a afla adevărul
-
11 suflete, printre care un bebeluş, lăsate sub cerul liber după un incendiu devastator. Apel la umanitate!
-
Femeie aproape ucisă în bătaie de un bărbat care fusese pus în libertate cu câteva ore în urmă
-
Viceprimarul Săraru vrea locuinţă de serviciu....sau decontarea navetei de la Bucuresti!
-
EXCLUSIV VIDEO Nico, surpriza banchetului claselor a 8 a de la Colegiul de Artă Carmen Sylva Ploiesti
-
Groapă de gunoi cuprinsă de flăcări azi-noapte, în Prahova
-
Barajul Paltinu rămâne intact! Operaţiunea de golire s-a blocat înainte să înceapă! Ce au descoperit inginerii
Anul - ediţia nr. 3782
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 30 iunie 2025
Autentificare
Autentificare