CS Blejoi, o nouă victorie în stil de mare campioană! FOTO

Au marcat: G. Nastase (13), D. Iancu (33), Lambru (59, 62-11m)

CS Blejoi: Ad. Gheorghe – Ghinea, Cl. Stoica (cpt), G. Nastase, Vl. Badea – Ruptureanu (66 Dragomir), Rudaru, Bojoaga (62 Ursu), Chisi (51 Cr. Vasile) – D. Iancu (65 Preda), Lambru.

CS Paulesti: Isar – Tugui, Pripu (cpt), Zamfir (68 Brumariu), Cocos –Damian (75 Baciu), Licsandru (46 Bujor) - R. Dumitru, I. Iancu, B. Anghel – Simion.

Antrenor: Ciprian Pura

Avertismente: - / Licsandru (2)

Arbitri: Mihai Amoraritei – Iulian Balanescu, Miron-Gabriel Enache.

Observator: Catalin Popescu

Victorie în stil de mare campioană a CS Blejoi într-unul dintre meciurile care în trecut era un adevărat derby. Acum a fost doar un joc...de-a şoarecele cu pisica, oaspeţii venind cu o echipă nouă, cu foarte mulţi jucători tineri. Nu au reuşit să aibă nici măcar o ocazie de gol şi nu au opus nici un fel de rezistenţă campionilor de la Blejoi.

Jocul a fost controlat in totalitate de elevii lui Răzvan Vlad.

Inceput bun al gazdelor, care au avut  o mare ocazie prin Ruptureanu  în minutul 3, dar  şutul a fost respins de Isar.

1-0 G. Nastase (minutul 13) a inscris dupa o centrare din lovitura libera executata de Vl. Badea.

În minutul 21, D. Iancu, a scapat singur pe stanga a sutat la coltul lung, dar a respins Isar. În  minutul 25, acelaşi D. Iancu a mai patruns o data pe partea stanga, a pasat in centru, insa Chisi a fost blocat

2-0 D. Iancu (minutul 33), bine angajat peste fundasii centrali ai oaspetilor, a inscris pe langa portarul iesit la blocaj

Şi repriza a doua a fost tot la discretia gazdelor

3-0 Lambru (minutul 59) a marcat de la marginea careului mic, după o pasă ideala venita de la Ruptureanu

4-0 Lambru (minutul 62) a transformat un penalty, pe care tot el la obtinut, fiind faltat de portarul Isar

Pe langa cele doua goluri, au mai fost ocaziile mari ale lui Lambru ( minutul 56), Vl. Badea (minutul 65), Cr. Vasile (minutul 85) si patru bare: D. Iancu (min 53), Preda (min 70), Dragomir (min 81) si Rudaru (min 87)