Incredibil, dar adevărat! Fiecare ieşire publică a lui Valeriu Răchită este un amalgam de informaţii eronate, menite să dezinformeze.
Prezent luni seară la un post local de televiziune, Răchită a mai scos un...porumbel...
"Am avut o întâlnire, împreună cu primarul Andrei Volosevici cu suporterii şi am fost mandatat să încep un nou proiect, bazat pe criterii clare de performanţă. Mărcile sunt ale cabinetului primarului şi trebuie să fie folosite în interesul Petrolului.", a declarat Răchită.
Interesantă povestea cu cabinetul primarului şi ne întrebăm dacă aşa stă treaba, de ce a mai fost nevoie de hotărâre de consiliu local şi de licitaţie pentru ca mărcile să fie acordate către ACS Petrolul 52?
Valeriu Răchită, care a afirmat din nou, că este...director tehnic al Academiei CSM Ploieşti (o altă titulatură inexistentă atât în organigrama clubului, cât şi în regulamentul de organizare şi funcţionare), a încercat să dreagă busuiocul spunând că în anul 2016, atunci când fostele glorii ale Petrolului (printre care Mircea Dridea, Camil Oprişan,) nu au fost primite în sala de conferinţă a stadionului Ilie Oană, a fost de fapt..o dezinformare. Cei care au dorit să facă anunţul lansării noului proiect au fost chiar iniţiatorii proiectului. "Ei au dorit să facă acolo conferinţa de presă. Sala era deschisă şi a fost fals că eu nu aş fi acceptat conferinţa în stadion. Eu am o relaţie bună cu toţi foştii fotbalişti ai Petrolului", a mai declarat Răchită.
Cu alte cuvinte, în anul 2016 toată presa care a anunţat incidentul a minţit, iar Răchită vine după 5 ani şi spune adevărul...Oare de ce nu a ieşit în ziua respectivă în uşa sălii de conferinţă să vadă lumea ca e deschisă? De ce nu a spus...adevărul lui, a doua, a treia zi după conferinţa iniţiatorilor proiectului ACS Petrolul 52?
Oare nu există nimeni care să îi explice că toate aceste butaforii fac rău chiar mărcilor Petrolul?
Cât despre deţinătorul real al mărcilor, îi recomandăm să studieze documentele existente la Direcţia Juridică a Primăriei Ploieşti. Şi pentru că e greu cu cititilul...îi explicăm...MARCILE SUNT ALE MUNICIPIULUI PLOIEŞTI, IAR CEI CARE POT DECIDE SOARTA LOR SUNT CONSILIERII LOCALI, PRINTR-O HOTĂRÂRE DE CONSILIUL LOCAL! În niciun caz, primarul ,viceprimarul, şeful de la handbal sau sfântul duh!
Vivi Răchită, o nouă afirmaţie dezastru: "Mărcile Petrolului sunt ale ....cabinetului primarului"!
27 aprilie 2021
Din aceeaşi categorie:
HIDRO PRAHOVA SA – Buletin informativ privind calitatea apei în Prahova, emis în data de 24 mai 2024
![hidro prahova sa buletin informativ privind calitatea apei in prahova emis in data de 24 mai 2024](https://stiriactuale.ro/images/stories/2024/hidro.jpg)
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare