Isabel Pîrvu, campioană naţională şi câştigătoare a Cupei României la box, este umilită în continuare de antrenorul Titi Tudor.
În urma articolelor noastre, viceprimarul Daniel Nicodim a discutat cu reprezentanţii CSM Ploieşti, iar campioana a primit acordul de transfer şi suma de 2000 de lei, indemnizaţie restantă pentru lunile aprilie,mai, iunie şi iulie 2021. Adică 2000 de lei. Despre indemnizaţia restantă pentru lunile august şi septembrie am aflat că...nu există referat. Explicaţie ciudată am putea spune, pentru că referatul trebuia făcut de către Titi Tudor, fostul antrenor al Isabelei şi şeful Secţiei Box de la CSM Ploieşti. În plus, Isabel s-a antrenat toată luna august pentru Campionatul Naţional de la Năvodari, iar în septembrie a reprezentat CSM Ploieşti la această competiţie.
CITEŞTE ŞI Campioană naţională la box, umilită de şefii de carton de la CSM Ploieşti!
Sursele noastre din interiorul CSM Ploieşti susţin că antrenorul a făcut referatul pentru cele patru luni şi a motivat că...nu vrea el să îi dea toţi banii. Ca şi când banii proveneau de la clubul particular al lui Titi Tudor şi nu de la un club finanţat din bani publici, din banii tuturor ploieştenilor. Mai mult, au existat ameninţări (voalate) că sportiva va avea probleme la Federaţia Română de Box, acolo unde (tot) Titi Tudor este responsabil pentru juniori şi cadeţi.
Avem o singură întrebare pe care o adresăm public conducerii CSM Ploieşti (nu de alta, dar insituţia nu răspunde niciodată solicitărilor trimise în baza Legii 544/2001): Ce premiere a primit antrenorul Titi Tudor pentru performanţele sportivei Isabel Pîrvu care a reuşit să aducă pentru CSM Ploieşti cinci medalii, plus un loc cinci la Campionatul European?
PS. Într-un articol viitor vom scrie despre banii primiţi de antrenorul Titi Tudor de la părinţii sportivilor antrenaţi, bani solicitaţi pentru...antrenamente individuale (ca şi când boxul este un sport de echipă!), dar şi despre asociaţia înfiinţată de acelaşi antrenor în care părinţii sportivilor sunt obligaţi să redirecţioneze cota de 3,5% din impozitul pe venit.
Până la viitorul articol vă spunem că Isabel Pîrvu şi mama ei vor fi invitate luni, 21 februarie, de la ora 11.00, în emisiunea Observatorul Prahovean Live. Antrenorul Titi Tudor a refuzat invitaţia colegilor de la Observatorul Prahovean.
Dreptate parţială pentru Isabel, campioana naţională la box! CSM Ploieşti a plătit doar o parte din indemnizaţia restantă
18 februarie 2022
- Tags:
- isabel pirvu,
- cupa romaniei,
- box,
- csm ploiesti,
- titi tudor,
- indemnizatie
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare