Camera de Comerţ şi Industrie Prahova, in parteneriat cu Patronatul Intreprinderilor Mici si Mijlocii Prahova, a organizat un seminar denumit generic „Finantare pentru compania ta!”, care s-a adresat companiilor care doresc să acceseze fonduri europene prin POR , Axa prioritara 2 - Îmbunătăţirea competitivităţii întreprinderilor mici şi mijlocii, Prioritatea de investiţii 2.2 - Sprijinirea creării şi extinderea capacităţilor avansate de producţie şi dezvoltarea serviciilor, sau 2.1”Promovarea spiritului antreprenorial,in special prin facilitarea exploatarii economice a ideilor noisi prin incurajarea crearii de noi intreprinderi, inclusiv incubatoare de afaceri”.
Microintreprinderile vor putea sa aplice pana in 27.04.2017 pentru POR 2.1 sau IMM-urile in perioada 23/02/2017-23/08/2017,pentru a obtine intre 200.000 Euro si 1 milion Euro, prin POR 2.2.
In acest apel de proiecte se acordă ajutor de stat regional pentru investiţii si ajutor de minimis pentru internaţionalizare si certificari de sistem si produs.
In completare, reprezentantul CCI Prahova, membru in consortiul PROSME , a informat auditoriul despre serviciile de internationalizare furnizate de catre Europe Enterprise Network , iar reprezentantul Fondului National de Garantare a Creditelor pentru pentru Întreprinderile Mici şi Mijlocii (FNGCIMM) a prezentat produsele specifice de garantare a creditelor bancare, care pot fi contractate pentru sustinerea co-finantarii de catre potentialii beneficiari de finantare.
Pe parcursul evenimentului au fost avut loc mai multe sesiuni de întrebări şi răspunsuri, iar spre final, discutiile s-au transformat intr-o sesiune de networking , cei peste 50 de participanţi avand ocazia să socializeze, sa identifice potenţiali parteneri si să se consulte cu experţii prezenti.
Finanţare de la stat pentru compania ta
29 ianuarie 2017
Din aceeaşi categorie:
HIDRO PRAHOVA SA – Buletin informativ privind calitatea apei în Prahova, emis în data de 24 mai 2024
![hidro prahova sa buletin informativ privind calitatea apei in prahova emis in data de 24 mai 2024](https://stiriactuale.ro/images/stories/2024/hidro.jpg)
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare