Ploiestiul se inspiră din ce in ce mai mult din serialul de televiziune american "Om bogat, om sărăc", film care a scos in evidenta viciile societăţii din acea perioadă.
Copie la indigo este acum fotbalul din Ploiesti şi din judeţul Prahova. Fotbalul bogat şi fotbalul sărac este subiectul multor războaie între echipele de fotbal care vor să îşi desfăsoare activitatea pe terenurile de sport din Ploiesti
Răutăţi, duşmănii, intrigi, toate aceste aspecte fac rău tuturor participanţilor din sportul rege.În loc să fie linişte, prietenie şi colaborare între toate echipele de fotbal, fiecare încearcă să-l distrugă prin orice mijloace pe cel de lângă el. Nu de alta, dar dacă îi dai în cap unuia care s-a ridicat puţin, rămâi în turmă şi nu superi pe nimeni!
Incredibil este că există persoane care dau senzaţia că sunt născuţi DIRECTORI, ŞEFI, PREŞEDINŢI, cer salariile cele mai mari, şefii îşi arogă meritele, dar nu recunosc eşecurile. Iar executanţii din fotbal rămân cu salariile cele mai mici şi bobârnacele în cazul rezultatelor proaste.
Directorii primesc salarii de sute de milioane, plimbări şi telefoane de serviciu, iar executanţii...salariul minim pe economie...Că doar, aşa-i în fotbal!
Din păcate, în astfel de condiţii, niciodată fotbalul nu va progresa şi niciun jucător de valoare nu va mai apărea pe piaţă. Fotbalul actual din Prahova trăieşte cel mai mare declin din ultimii 20 ani Din păcate, acelaşi declin se constată în tot sportul în general!
Om bogat, om sărăc! (made in Ploiesti)
31 decembrie 2019
- Tags:
- fotbal,
- ploiesti,
- competitie,
- prahova
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare