Am tăcut destul timp crezând că deşi la Petrolul lucrurile nu se fac profesionist totuşi banii Veolia şi un preşedinte cu " pedigree" vor face sa ajungem unde visam cu toţii,în liga 1.
Mare greşală sa cred aşa ceva şi realitatea cruda mi-a demonstrat-o cu vârf şi îndesat
Mai exact suntem în situaţia de acum un an când echipa nu juca nimic,rezultatele erau nesatisfăcătoare pentru fani iar din birouri se vedea totul în roz.
După numirea că preşedinte a lui Marius Stan am sperat sa fie totul ok dar destul de rapid am întrezărit realitatea cruda şi cum am susţinut de multe ori în discuţii cu prietenii s-a demonstrat că noul preşedinte a fost adus din următoarele motive:
1 pentru a calma fanii din peluze ce nu mai suportau ca ex preşedintele CV sa îşi bată joc de echipa fanion a oraşului prin nestiinta şi amatorismul de care a tot dat dovadă
2 pentru relaţiile lui Marius Stan in lumea fotbalului ( federaţie,liga) şi rezultatele obţinute în trecut pe o funcţie similară
As putea sa continui dar mă opresc momentan aici şi revin la mult " iubitul şi stimatul" Cristi Vlad
Acesta a stabilit conducerea tehnică( nepreţuitul Flavius Stoican) căruia suporterii i-au acordat întregul sprijin considerând că tinereţea înseamnă un plus şi ne vom atinge obiectivul
Tot Cristi Vlad impune cantonamentele in colaborare cu vicepreşedintele Tavi Grigore fara a-l consulta pe Marius Stan
Acelaşi Cristi Vlad bântuie birourile clubului prevalandu-se de funcţia actuala aceea de consilier personal al lui Mădălin Mihailovici uitând că actualmente este angajat al Veolia nu al clubului Petrolul
Daca multi au sperat că prin demisia sa ( la presiunea fanilor) Cristi Vlad va dispărea din structura clubului s-au înşelat neluând in calcul că este unul din membrii fondatori ai asociaţiei ACS Petrolul 52 şi fără schimbarea statutului acesta nu poate fi îndepărtat
Nu multi ştiu că CIS-ul asociaţiei este pe numele său şi asta implica modificări la federaţie
Îmi doresc că cei ce citesc aceste rânduri să înţeleagă că nu ţin partea nimănui,nu scriu pe " prietenii" ci pur şi simplu spun adevărul mai ales că în trecut Cristi Vlad a beneficiat de tot sprijinul meu
Nu mă leagă nimic de Marius Stan ,îi apreciez realizările din trecut şi nu voi avea nicio reţinere să îl taxez când voi fi convins că este vinovat de prostul mers al lucrurilor la club
Că un gest de încredere fata de el deşi înainte de începerea campionatului i-am promis că dacă după 7 etape nu vom avea minim 15 puncte îl voi ataca şi înjură,dar deşi a fost cum prevăzusem am renunţat să îmi ţin promisiunea dandu-mi seama de adevăraţii artizani ai " performanţei" echipei.
Umbra lui Cristi la Ploieşti
4 decembrie 2019
- Tags:
- petrolul,
- cristi vlad,
- club
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare