Amintirile ne rascolesc/ amintirile ne chinuiesc sau toti fanii petrolisti traiesc un deja vu.
La finele partidei disputate de Petrolul azi la Reşiţa, încheiată cu o remiza dupa un joc cu care Stoican ne-a obişnuit, revedem parca situaţia de acum un an cand cu Leo Grozavu antrenor, lupii galbeni practicau acelasi joc anost si plictisitor, iar rezultatele erau cam aceleasi.
După victoria chinuită cu Csikszereda si poziţionarea temporară pe podium deja ne vedeam pe cai mari dar se pare ca jucătorii ploiesteni ne-au trezit la realitate.
Dacă ar fi să căutăm vinovati pentru această situaţie am avea surpriza sa descoperim că pe lângă antrenor si jucători ar mai fi si fostul presedinte Cristi Vlad care încă bântuie prin club si care din informaţii pe surse ar fi consilierul personal al finantatorului M. Mihailovici, acesta (C. Vlad) făcând jocurile prin vicepresedintele Tavi Grigore, iar actualul preşedinte Marius Stan avand mai mult rol decorativ nefiindu-i lăsată libertatea deplină de decizie
Se pare ca dl. Mihailovici l-ar fi adus pe Marius Stan mai mult pentru imagine, relaţiile sale si nu in ultimul rand pentru a închide gura ultrasilor ploiesteni care au forţat demiterea fostului preşedinte.
Dacă nu se va schimba ceva in cel mai scurt timp probabil se va repeta scenariul din sezonul trecut si cei care vor pierde vor fi fanii petrolişti care si azi au făcut deplasarea la Reşiţa pentru a fi lângă echipa, iar eforturile lor au fost răsplătite cu indiferenţă de către jucători şi de stafful de conducere din care a lipsit chiar preşedintele Marius Stan!
CSM Reşiţa – FC Petrolul Ploieşti 1-1 (0-1)
Marcatori: Danci (62)/Marinescu (25).
CSM: Zimmermann – Acka, Ehman, Vasiu, Vădrariu – C. Cristea (cpt), Danci (79 Cioabă) – Săulescu (24 R. Stănescu), Poiană, Dat (79 Răducan) – D. Ene. Antrenor: Leontin Doană.
FC Petrolul: Avram- Bărboianu, Olaru, Sîrghi, Manolache – Cioinac, Meza Colli (73 Gavrilă) – Blănaru (68 Deac), Marinescu (cpt), I. Stoica (79 Bratu) – Younes. Antrenor: Flavius Stoican.
Au arbitrat: George Cătălin Găman – Dragoş Mihai Iliescu şi Cristian Daniel Ilinca.
Arbitru de rezervă: Claudiu Gaitin.
Observatori: Dumitru Paraschiv şi Gheorghe Moise.
Amintirile ne răscolesc...
9 noiembrie 2019
- Tags:
- petrolul,
- meci,
- fotbal,
- resita,
- cristi vlad,
- marius stan,
- tavi grigore
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare