Sâmbătă, 20 aprilie 2024 - 7:21:07
Echipa Ştiri Actuale
Români din toate țările, uniți-vă!

Live text AFCM Olteniţa- Petrolul 95. 0-3. Golurile noastre au fost înscrise de Gabriel Nicolae, Ţânţaru Nicolae şi Bogdan Dumitru

16 mai 2021

Petrolul 95 si Daniel Chiriţă sunt la 90 de minute de o promovare istorică în Liga a 3 a. Este pentru prima oară în istoria judeţului Prahova când o echipă susţinută din fonduri 100% private promovează în Liga a 3 a. Este o lecţie pentru echipele susţinute din bani publici şi o dovadă clară a faptului că fotbalul se poate face şi cu bani puţini, dar cheltuiţi cu responsabilitate. Felicitări, Daniel Chiriţă! Felicitări, Iulian Cojocaru! Felicitări, Petrolul 95!

Min 92 Portarul Octavian Stanciu este accidentat.

4 minute de prelungiri

Min. 84 Lovitură liberă directă Olteniţa în apropierea careului de 16m. Şut peste poarta portarului ploieştean

Min  83 Şut direct pe poartă Ţânţaru

Min 78 Corner Olteniţa. Respins de băieţii lui Kiru şi Cojocaru

Min 70 Schimbare la Petrolul 95. Intră Mihai Ionuţ.

Min. 66 2 schimbări la Olteniţa

Min 64 Atac al celor de la Olteniţa oprit de Georgian Mateescu

Min 57. Goooool Petrolul 95! Bogdan Dumitru înscrie dintr-o fază creată de Ţânţaru şi Buturugă. 0-3!!!! Petrolul 95!

Min 55 Schimbare Petrolul 95. Intră nr 9 Alexandru Neagu. Iese

Repriza a doua a început cu dominarea celor de la Olteniţa. Ploieştenii trebuie să îşi revină rapid pentru a putea păstra rezultatul favorabil. Partida de baraj se joacă tur-retur. Returul va avea loc weekendul viitor (22 mai) la Ploieşti. Este de remarcat absenţa oficialilor de la AJF Prahova, niciunul dintre şefii fotbalului prahovean nefiind prezent la Olteniţa. În schimb, partida este urmărită în tribuna oficială de către preşedintele AJF Călăraşi. Nu putem să nu ne aducem aminte că la meciurile de baraj susţinute în anii trecuţi de către CS Blejoi, toată conducerea AJF Prahova a însoţit echipa. Dar despre acest subiect vom reveni într-un alt articol

Min. 48. Corner Olteniţa

Min 47 Fault la Gabriel Nicolae.

A început a doua repriză

Pauză.  Elevii lui Daniel Chiriţă şi Iulian Cojocaru intră la vestiare cu un avantaj de 2 goluri. ACSM Olteniţa- Petrolul 95 0-2

Min 46.  Lovitura liberă directă pentru Olteniţa. Bate nr 17 al celor de la Olteniţa. Reţine portarul ploieştea impecabil

Min 45. Partida se prelungeşte cu un minut

Min 44 Şut peste poarta olţeniţenilor al lui Gabriel Nicolae

Min 42 Fază periculoasă a ploieştenilor, oprită de portarul gazdelor

Min 40. Lovitură directă Olteniţa. Cartonaş Galben Buturugă. Portarul Octavian Stanciu reţine şutul periculos al celor din Olteniţa.

Min 37. Offise Petrolul 95

Min. 33 Şut pe lângă poartă Olteniţa.

Min 32 Offside Olteniţa

Min 27. Lovitură indirectă pentru Olteniţa. Portarul Petrolului opreşte atacul adversarilor fără nicio problemă

Min 23. Goooooollllllll Petrolul 95. Ţânţaru Nicolae trimite mingea în poartă după o pasă primită de la Bogdan Dumitru!

Min. 21 Fază periculoasă la poarta lui Octavian Stanciu. Portarul nostru respinge impecabil un şut care părea imposibil de oprit

Min 18 Fault dur la Bogdan Dumitru. Se cere interventia staffului medical.

Min 16. Sut pe poarta a celor de la Olteniţa, nepericulos pentru portarul ploieştean

Min 3. Gooooollllll.  0-1!!!! Gabriel Nicolae a bătut impecabil, trimiţând mingea în poarta celor de la Olteniţa