Delegaţia echipei U Cluj pentru meciul cu Petrolul a ajuns la Ploieşti încă de vineri dimineaţă. Universitarii s-au cazat într-un hotel din afara Ploieştiului şi au avut un prim antrenament, vineri după amiază, pe terenul Astrei.
Pentru a fi feriţi de ochii curioşilor sau ai eventualilor spioni, porţile stadionului Astra s-au închis, pentru prima oară după mult timp. Staff-ul de conducere a celor de la U Cluj a cerut ca nimeni să nu aibă acces pe stadion.
In ciuda acestor interdicţii, echipa Stiri Actuale a reuşit să obţină mai multe fotografii în exclusivitate de la pregatirea clujenilor, urmărind antrenamentul condus de Bogdan Lobonţ din tribunele stadionuli Astra.
Înţelegând dorinţa universitarilor de discreţie vom publica doar câteva fotografii, urmând să vă oferim mai multe amănunte despre deplasarea la Ploieşti, după meciul cu Petrolul.
Vă spunem doar că clujenii au avut parte şi de ghinion. Mijlocaşul Daniel Pîrvulescu s-a accidentat în timpul antrenamentului de la Ploieşti. Pîrvulescu, adus de clujeni de la Pandurii Tg Jiu, aflat într-o formă excelentă, s-a accidentat grav şi cel mai probabil nu va putea juca sâmbătă, în confruntrea cu Petrolul. La un duel pentru o minge cu Mircea Axente, piciorul drept a cedat. A fost scos de stafful medical de pe teren, imobilizându-i-se piciorul. A fost contactată o clinică medicală privată din Ploieşti pentru a i se face investigaţii imagistice lui Pîrvulescu Conform surselor Stiri Actuale, mijlocaşul ar putea avea o întindere de ligamente şi va fi indisponibil pentru partida cu Petrolul.
Rămâneţi pe Stiri Actuale pentru a afla noi informaţii din cantonamentul fotbalistilor de la U Cluj.
EXCLUSIV/ FOTO/ Ghinion: Jucător important al U Cluj, accidentat grav în timpul primului antrenament de la Ploieşti!
29 martie 2019
Din aceeaşi categorie:
Felix Grigore, managerul departamentului competiţii al FRF, singurul observator român de la EURO U21
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare