Goana după agoniseala zilnică ne face să încercăm să ne uşurăm viaţa apelând la tot felul de ajutoare. Comandăm mâncarea la catering, facem mişcare la sălile de fitness, de curăţenia casei se ocupă firmele de profil, iar de pentru spălatul hainelor apelăm la curăţătoriile profesioniste.
Dar ce te faci în momentul în care constaţi o sincopă în acest lanţ? Schimbi furnizorul...dacă poţi.
Despre lipsa de responsabilitate a unei astfel de afaceri vom scrie astăzi. Vorbim despre o curăţătorie care a distrus geaca unui copil, iar reprezentanţii firmei, în locul unor scuze şi eventual a unei despăgubiri, au ridicat din umeri şi au afirmat că...nu e vina lor.
O mămică ne-a trimis la redacţie mai multe fotografii cu geaca băieţelului ei, distrusă de curăţătoria ..... aflată într-un mall din zona de sud a Ploieştiului.
„Am întrebat doamnele când am dus geaca, dacă este totul în regulă, dacă ar putea fi probleme, dacă, dacă, dacă...Am primit asigurări că vor respecta întocmai eticheta de recomandare şi nu va fi niciun fel de problemă. Mai mult mi s-a spus că sunt profesionişti şi lucrează în domeniu de ani de zile. Am lăsat geaca fiind convins că nu vor fi probleme. Când am mers să o iau curăţată am constatat că profesionismul nu prea există. Mânecile erau pur şi simplu distruse. Am reclamat şi tot doamnele erau cu gura mare. Că asa a fost geaca, nu e vina lor, că doar nu or să îmi cumpere geacă nouă. Am sunat şi patroana firmei şi am primit acelaşi răspuns. Mi-am asumat o eventuală distrugere când am dus produsul la curăţat. Am depus plângere la ANPC pentru că nu e normal un astfel de comportament ”, ne-a spus femeia, extrem de revoltată.
Dacă reprezentanţii „Fast and Clean” doresc să ne comunice punctul lor de vedere îi rugăm să ne contacteze pe adresa de mail a redacţiei [email protected] si îl vom publica imediat.
Până atunci, fiţi atenţi la cine apelaţi pentru astfel de servicii.
FOTO Ce facem cu responsabilitatea curăţătoriilor? Geacă distrusă la Ploieşti la curăţătoria „Fast and Clean”
9 februarie 2024
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare