Ambiţii pe destinele unor sportivi din Prahova. La asta asistăm în această perioadă. Miliţianul director de la CSM Ploieşti a interzis antrenamentele şi meciurile echipelor de handbal de la CS Activ Ploiesti , clubul CJ Prahova, în Sala Sporturilor Olimpia, renunţând la suma de aproximativ 10.000 de lei/ lunar.
În replică, AJF Prahova, condus de Silviu Crângasu în acelasi timp si director al CS Activ, a anunţat că terenurile de fotbal din Parcul Municipal Vest nu mai sunt omologate pentru desfăsurarea competiţiilor sportive. E drept că motivaţia AJF Prahova este pertinentă (lipsă plase porţi, lipsă bănci de rezervă, lipsă împrejmuire, etc), doar că se pune întrebarea de ce au fost omologate până acum acele terenuri si de ce s-au desfăşurat competiţii până acum acolo...
Ca să înţelegeţi, acolo jucau meciurile oficiale (alături de alte cluburi) juniorii mici legitimaţi la CSM Ploiesti, iar AJF ar fi putut de mult să nu mai omologheze terenurile sintetice din Municipal, dar au închis ochii mereu pentru copii.
Adică deciziile absurde ale directorului Burghelea îi afectează pe copiii ploieştenilor care vor fi nevoiţi acum să caute alte terenuri pentru desfăsurarea meciurilor oficiale pentru că neparticiparea la competiţiile în care sunt înscrişi va duce la depunctare si amendarea....CSM Ploiesti. Iar sancţiunile ar putea merge până la excluderea din competiţiile oficiale chiar si pentru câteva sezoane.
Cu alte cuvinte, miliţianul Burghelea pus să păstorească destinele sportului ploiestean joacă alba-neagra cu soarta unor mici sportivi care si asa suportă condiţii impropri de antrenament.
Deci, cine plăteste lacrimilor sportivilor? Cine plăteste umilirea practicantilor de sport într-un Ploiesti cenusiu?
Ping pong cu sportul prahovean. Episodul: CS Activ vs CSM Ploieşti
17 ianuarie 2024
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare