În încercarea disperată de a evita falimentul, Petrolul Ploiesti face tot felul de gafe de neconceput pentru un club de Liga 1, care ar trebui să demonstreze doar profesionalism, fără nici cea mai mică sincopă in activitate (cel puţin in cea publică)
Spre exemplu, in seara de 30 decembrie 2022, pe pagina de Facebook a clubului a apărut o postare prin care firmele iubitoare de Petrolul erau rugate să redirecţioneze 20% din impozitul pe profit către club prin formularul 177. O postare ok, dacă termenul de depunere al respectivului formular către ANAF nu ar fi fost...27 decembrie!!! Comentariile suporterilor au fost pe măsură, mulţi criticând anunţul făcut de club in ultima zi lucrătoare a anului, mult după ce programul cu publicul al ANAF se incheiase.
Probabil că sefii clubului au fost prea ocupaţi cu petrecerile de Crăciun si au uitat că formularul 177 ar fi putut fi o gură de oxigen pentru un club la care datoriile au ajuns undeva in jurul sumei de ...2,9 milioane de euro!!! O nimica toată ar spune unii, dar o sumă uriasă spunem noi, sumă care sperie orice posibil investitor din fotbal.
Dar visele reprezentanţilor clubului se indreaptă acum spre Primăria Ploiesti, uitând că municipalitatea are o problemă complicată in ceea ce priveste asigurarea căldurii si a apei calde pentru ploiesteni. Si suntem curiosi dacă alesii locali care sunt chemati săptămânal (sau chiar si din două in două zile) să voteze alocarea de fonduri pentru achiziţia de gaze, ar vota finanţarea clubului fanion al Ploiestiului in loc să se asigure că ploiestenii nu ingheaţă in case.
Si dacă tot vorbim despre gafele clubului, vă mai povestim că desi echipa a plecat spre Antalia miercuri dimineaţă, dar autocarul clubului a luat drumul Turciei abia miercuri seară. Din simplul motiv, că reprezentanţii Petrolului au uitat că si soferul are nevoie de viză. Dar, spre Antalia nu a plecat noul autocar, ci cel vechi (cel pus la dispoziţia clubului de către Veolia) pentru că nu au fost obţinute procurile notariale necesare pentru iesirea din ţară a autocarului oficial.
Mici sincope, ar spune unii, gafe amatoricesti spunem noi!
Vom mai scrie si despre alte astfel de bâlbăieli care nu prea sunt normale intr-un club care se vrea...profesionist
Petrolul a intrat in zodia...gafelor
5 ianuarie 2023
Din aceeaşi categorie:
Sifonarea banului public în Prahova! Cum îşi împarte timpul Silviu Crângaşu între fotbal şi handbal?
Prefectul Virgil Nanu, seful PSD Prahova, abuz în serviciu în cazul primarului de la Târgsoru Vechi!
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare