Situaţie incredibilă la Ploieşti. La ultima şedinţă extraordinară a Consiliului Local Ploieşti, primarul liberal Andrei Volosevici a încercat să mute fonduri de la canalizarea cartierului Mitică Apostol la asfaltările din diverse zone ale Ploieştiului, motivând că nu sunt fonduri suficiente, iar străzile au nevoie de reparaţii urgente.
Probabil la urgenţe intră şi biletele de avion cumpărate de CSM Ploieşti sau banii daţi pentru aşa zisa reabilitare a stadionului Ilie Oană. Spre exemplu, CSM Ploieşti tocmai ce a achiziţionat o dronă de vreo 2000 de lei, o masă şi nişte scaune pentru care a plătit doar...12.275 de lei, dar şi bilete de avion pe mai multe destinaţii externe. La o verificare pe SEAP am aflat că vorbim despre bilete de avion spre Orlando- SUA pentru baschetbalistul Earl Watson, dar şi spre Podgorita pentru Mihail Sekulovic.
Suntem convinşi că apărătorii achiziţiilor deşănţate de la CSM vor spune că sunt doar...cateva mii de lei. Dar câteva mii de lei de la biletele de avion cumpărate pentru componenţii unei echipe mediocre de baschet, alte câteva mii de la o dronă total ineficientă, mai ales că CSM are câteva contracte pentru difuzarea online a evenimentelor cu o firmă locală, sau câteva sute de mii de la spectaculoasa reabilitare a stadionului Ilie Oană (cu diverse obiecte de inventar cumpărate cu mult înaintea licitaţiei... ) şi adunam suma pentru repararea unei străzi fără a-i discrimina în continuare pe ploieştenii din Mitică Apostol. Dar ce să îi faci, sportul este mult mai important decât traiul de zi cu zi a unor cetăţeni plătitori de taxe şi impozite.
Şi apropo, dacă tot sunteţi preocupaţi de binele practicanţilor de sport (americani, sârbi, croaţi), de ce nu faceţi un efort să le daţi voie şi copiilor ploieşteni să se întoarcă în bazinul de înot? Nu de alta dar cheltuielile cu naveta la Izvorani sunt uriaşe pentru toate cele trei cluburi de stat (CSM Ploieşti, CS Petrolul Ploieşti şi CSS Ploieşti)...
Primarul Volosevici lasă Mitică Apostol fără canalizare, iar CSM Ploieşti îşi plimbă baschetbaliştii mediocri cu avionul în America!
21 iunie 2022
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare