Fiecare echipă de top din România şi din lume are un şef de galerie, rol care este foarte important in spectacolul din tribune.
Îi dirijează pe membri galeriei în intonarea propriului imn al echipei, este un bun organizator in momentele dificile din deplasări, este cel care are grijă şi işi asumă responsabilitatea în permanenţă în "lupta" cu jandarmeria şi oamenii de ordine.
Calităţile unui lider de galerie sunt recunoscute de toţi cei din galerie şi este mereu respectat indiferent de situaţie. Acel lider nu va accepta niciodată să îşi trădeze prietenii pentru nimic în lume, chiar dacă anumiţi preşedinţi şi conducători au încercat de multi ani şi încă mai încearcă să- i "cumpere" simpatia şi să-l facă mai maleabil atunci când constată greşelile de a conduce un club de fotbal.
Dacă în România mai există servitori, şoferi in fotbal, cum sunt recunoscuti "memeul" şi "luţu-cuţu" atunci este clar că liderul de galerie nu mai poate mânca şi bea la aceiaşi masă cu aceşti trădători.
Indiferent că sunt mai mulţi lideri de facţiuni, la ora actuală nimeni nu are tehnica de a dribla şi de a şuta la poarta conducerii, cum o face Nebunul!
Diferenta de caracter a unui lider de galerie o face doar faptul că niciodată nu este duplicitar şi pervers, adică ce-i în guşă e şi-n căpuşă , şi sigur va transmite tot ce are de spus şi amatorilor de conducători de la echipă.
Între un analfabet de conducător care îşi plimbă mapa sub braţ, prin birouri doar ca să demonstreze că este activ la muncă si un lider de galerie care înjură pe toata lumea, este recalcitrant si guraliv, Stiri Actuale va merge întotdeauna pe mâna unui "nebun" din Peluza 1, din simpatie, respect şi admiraţie, dar mai ales pentru că nu este trădător!
Nebunul din Peluză!
17 decembrie 2019
- Tags:
- galerie,
- lider,
- tribune,
- organiator
Din aceeaşi categorie:
După ce a terminat cu Petrolul, Răchită face ordine şi la Rapid! Oare i-a trimis cv-ul lui Burleanu?
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare