Leo Grozavu (51 de ani) a vorbit azi la GSP Live despre conflictul pe care l-a avut la finalul anului trecut, pe când o antrena pe Petrolul, cu trei dintre jucătorii săi, pe care i-a dat afară de la echipă: Mirel Bolboaşă (29 de ani), Paul Antoche (26 de ani) şi Sergiu Arnăutu (29 de ani).
„Sunt un tip direct, nu-mi place să mă ascund după cireş. La momentul respectiv, cei trei jucători făceau notă discordantă cu restul grupului. Erau nişte discuţii neprincipiale cu jucătorii pe care ei le-au provocat. Le-am auzit. Ulterior, am aflat că asta se întâmplase şi cu un an în urmă cu fostul antrenor.
Eu am asistat la aceste discuţii în vestiar când m-am hotărât să renunţ la cei trei. Mi-am dat seama că nimic nu este întâmplător. Au fost nişte discuţii aprinse în faţa vestiarului. Am fost acuzat de jucători, eu le-am spus lor nişte lucruri. Ei s-au apărat şi şi-au jignit colegii. N-au fost discuţii legate de integritatea jucătorilor. Au fost momente când unii dintre jucători au fost nemulţumiţi că nu joacă şi au răbufnit”, a declarat Leo Grozavu la GSP Live.
Interesant este că un conflict cu acelaşi grup de trei jucători se regăseşte şi la schimbarea lui Romică Ciobanu de pe banca tehnică a Petrolului. Suntem curioşi doar dacă cei trei vor mai rămâne în club odată cu venirea noii echipe manageriale a Petrolului...
Leo Grozavu, despre scandalul de la Petrolul
11 iunie 2019
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare