Mandatul lui Andrei Volosevici în fruntea Primăriei Ploieşti începe prost! Sau cel puţin aşa pare...
Dacă Adrian Dobre, fostul primar, a reuşit să ţină coronavirusul departe de Primăria Ploieşti, existând în aproximativ opt luni de pandemie foarte puţine cazuri de infectări cu covid-19, venirea lui Volosevici a transformat municipalitatea într-un adevărat focar!
Surse din Primărie susţin că aproape toată Direcţia Juridică a municipalităţii este în izolare la domiciliu, după ce trei angajate au fost confirmate ca fiind infectate cu virusul SARS-COV 19. Se pare că mare parte dintre cei izolaţi au deja simptome specifice şi aşteaptă ca în zilele viitoare să fie testaţi de către reprezentanţii DSP Prahova.
Mai mult, chiar şi funcţionarii de la Relaţia cu Consiliul Local sunt în izolare la domiciliu, ceea ce face ca şedinţa de Consiliu Local care ar trebui să aibă loc marţi, 3 noiembrie la ora 14.00 să fie imposibil de organizat.
Din lipsă de organizare, şedinţa nu poate fi organizată nici online, deoarece noii consilieri locali nu au primit tablete pentru a putea fi prezenţi în sistem online la şedinţă.
Vom reveni cu amănunte şi sperăm să avem un punct de vedere oficial în legătură cu focarul de coronavirus din Primăria Ploieşti. Nu de alta, dar la preluarea madatului de primar, Andrei Volosevici a promis transparenţă totală!
PS. Felicitări organizatorilor şedinţei de validarea a noilor consilieri locali. Dacă întrunirea ar fi fost făcută într-o sală de şedinţă, toţi cei prezenţi ar fi trebuit să intre în izolare la domiciliu, fiind contacţi direcţi ai angajaţilor pozitivi de la Direcţia Juridică a Primăriei Ploieşti....
Alertă în Primăria Ploieşti! Şedinţele de Consiliu Local în pericol de a nu putea fi organizate timp de 14 zile!
2 noiembrie 2020
Din aceeaşi categorie:
HIDRO PRAHOVA SA – Buletin informativ privind calitatea apei în Prahova, emis în data de 24 mai 2024
![hidro prahova sa buletin informativ privind calitatea apei in prahova emis in data de 24 mai 2024](https://stiriactuale.ro/images/stories/2024/hidro.jpg)
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare