Municipiul Ploieşti a rămas (din nou) sau mai bine zis va rămâne fără operator de termie. ANRE a notificat atât Primăria Ploieşti, cât şi Prefectura Prahova despre faptul că Termo nu a obţinut licenţa permanentă pentru producerea şi distribuirea agentului termic pentru locuinţele ploieştenilor.
Consilierii locali au la dispoziţie mai puţin de 90 de zile (termenul a început să curgă pe data de 1 septembrie) pentru a identifica un nou operator si pentru a delega acestuia contractul pentru termia Ploiestiului.
Doar că, primarul Andrei Volosevici a ales să dea bir cu fugiţii inventând un concediu de două săptămâni în Grecia. Si asta după ce a pierdut deja mai mult de zece zile de la hârtia ANRE...
Iar faptul că situaţia este extrem de gravă o arată chiar fuga de răspundere din Primăria Ploiesti. Nu doar primarului Volosevici i s-a făcut dor de ducă. In concediul sunt si Mihaela Constantin, secretarul general al Primăriei, dar si Simona Albu, city managerul municipiului si...naşa edilului.
A rămas să scoată castanele din foc viceprimarul Daniel Nicodim, care va trebui să inventeze soluţia pentru apa caldă extrem de rapid, deoarece timpul trece...
Explicaţiile directorului Bogdan Becheanu sunt halucinante...Să afirmi că vei rezolva problema cu ajutorul Consiliului Concurenţei este semn că domnul director fie minte cu neruşinare, fie nu stăpâneşte problema. Consiliul Concurenţei eliberează un aviz către ANRE, doar că şi aici apare problema...dosarul depus la Consiliului Concurenţei trebuie să conţină un acord de principiu de la....ANRE....Adică, de la cei care au sesizat problema municipalităţii.
De ce nu au fost depuse la timp documentele pentru licenţa permanentă, de ce s-au făcut că e linişte prefectul Virgil Nanu si primarul Andrei Volosevici, de ce nu au fost informaţi consilierii locali despre această problemă sunt întrebări la care ar trebui să răspundă public foarte rapid cei vinovaţi de această situaţie.
Dar cum primarul e în drum spre Grecia...rămâne cum am stabilit... Iar dvs, ploieşteanul care locuieşte la bloc şi are căldură din sistemul centralizat, vă dăm un sfat: mergeţi şi cumpăraţi vreo 2-3 calorifere electrice. Iarna-i lungă şi s-ar putea să fie şi geroasă...
Ploieştiul poate rămâne fără căldură în această iarnă! Inconştienţa primarului Volosevici
15 septembrie 2023
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare