Ca în fiecare an, doamnele şi domnişoarele din Buşteni au avut parte de multe surprize, pregătite în mod special de autorităţile locale cu ocazia Mărţişorului.
Nae Savel, viceprimarul cu atribuţii de primar al oraşului Buşteni, a oferit ghivece cu flori şi mărţişoare doamnelor şi domnişoarelor care s-au aflat ieri în faţa Primăriei Buşteni. Gestul frumos de a dărui flori de Ziua Internaţională a Femeii a devenit tradiţie la Buşteni şi va continua şi pe 8 Martie.
Tot de 1 Martie, Centrul Cultural „Aurel Stroe” din Buşteni a găzduit, începând cu orele 18:00, un savuros spectacol de umor, muzică şi poezie, oferit tuturor doamnelor şi domnişoarelor de către Primăria Buşteni. Evenimentul, desfăşurat sub denumirea ”Doamnă, cu drag, un mărţişor”, a fost susţinut de Grupul Vouă, care pe 8 Martie 2017 împlineşte 35 de ani de la înfiinţare.
La sfârşitul spectacolului, viceprimarul cu atribuţii de primar al oraşului Buşteni, Nae Savel, a făcut un gest deosebit, oferind câte o floare tuturor doamnelor prezente în sală.
”Spectacolul, pentru noi, a fost exact ca o zi însorită de primăvară, pentru că publicul prezent a reacţionat neaşteptat. Doamnele şi domnişoarele au râs, au ascultat momentele de muzică şi poezie, într-o atmosferă de teatru. Primul spectacol din acest an, ocazionat şi de împlinirea a 35 de ani de la înfiinţarea Grupului Vouă, ne-a făcut să ne simţim foarte tineri...la suflet!”, a declarat Adrian Fetecău, liderul trupei umoristice ”Vouă”, la finalul spectacolului.
Flori, muzică şi poezie pentru doamnele şi domnişoarele din Buşteni, de Mărţişor
2 martie 2017
Din aceeaşi categorie:
HIDRO PRAHOVA SA – Buletin informativ privind calitatea apei în Prahova, emis în data de 24 mai 2024
![hidro prahova sa buletin informativ privind calitatea apei in prahova emis in data de 24 mai 2024](https://stiriactuale.ro/images/stories/2024/hidro.jpg)
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare