Marele patron din fotbalul românesc, Medelin Jeorjică Mehmetovici, şef cu prăduiala financiară a Petrolului, a reuşit să scape de Marius Stan.
Motivul? A găsit cheia succesului în fotbal prin modificarea organigramei. Adică dai afară un preşedinte de Liga Campionilor şi aduci în loc un director sportiv de la Liga a 3 a... Care are printre performanţe ceva ţepe cu ceasuri de lux sau desfiinţarea ultimei echipe la care a fost mare şef....
Directoraşul a cărui principală calitate o reprezintă prietenia cu avocatul stelist este cea mai proastă soluţie din istoria clubului Petrolul Ploieşti!
În campionatul judeţean din Prahova sunt conducători de mai mare valoare decât balaurul agreat de dictatorul de la Veolia! Dar ce să îi faci...CEO-ul Veolia se vede un fel de Giginho Berbecalinho şi crede că a găsit soluţia pentru promovarea echipei în Liga 1.
Sfătuit din umbră de habarnistul CV, expert în soluţii contabilo-financiare mai nou, MJM a decis că a venit momentul să îşi demonstreze calităţile de om de fotbal.
Totuşi, pentru că ne pasă de Petrolul, Stiri Actuale îi recomandă lui MJM câteva nume sonore care ar fi excelente pentru postul...scos la concurs de Veolia. Ştim că nu le va lua nimeni în seamă pentru că fiecare face ce vrea cu echipa proprie, iar realitatea este că CIS-ul este în mâna lui Cristi Vlad şi a găştii de la Veolia.
Propunerile noastre pentru funcţia de director sportiv reprezintă nişte oameni care au fost fotbalişti de mare valoare, care au demonstrat că pot face lucruri frumoase în fotbal şi care înţeleg ce înseamnă responsabilitatea unei promovări.
Daniel Chiriţă sau Costel Lazăr sunt soluţii excelente pentru Petrolul, dar în Ploieşti mai sunt şi alte persoane capabile să mişte lucrurile în tabăra Lupilor Galbeni.
Oricum deciziile luate în ultima perioadă la Petrolul duc la mari semne de întrebare în legătură cu modul în care cei de la Veolia înţeleg fotbalul de performanţă.
Iar în final, vă întrebăm: VOI CHIAR VREŢI SĂ PROMOVAŢI?
Petrolul aduce Balaurul cu ŞAPTE capete!
12 ianuarie 2020
- Tags:
- patron,
- petrolul ploiesti,
- fotbal,
- lupii galbeni,
- veolia
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare