Vineri, 19 aprilie 2024 - 8:16:37

VIŞAN Breaza- CS Blejoi (campioana AJF Prahova): 0-3! Orgoliile personale nu aduc niciodată victoria!

10 martie 2019

Căpitanul echipei campioană a judeţului Prahova, Irinel Dumitru, a demonstrat. încă o dată, că este un jucător de top impunând jocul echipei sale, CS Blejoi, în faţa unui adversar subjugat de orgoliile personale alea proaspătului director,antrenor,jucator- Marius Vişan. De altfel, Vişan inofensiv şi inexistent pe teren, a demonstrat încă odată că a cam venit timpul să lase locul puştilor din Breaza care doresc să joace fotbal (nu să se certe cu toată lumea...)

Meciul a fost controlat de fotbaliştii din Blejoi, care în afara celor trei goluri, au mai avut doua bare (Iancu - min. 3 si Rudaru - min. 70) şi au ratat multe alte ocazii. Jucătorii antrenaţi de Răzvan Vlad au demonstrat, din nou, că vor câştiga, şi în acest an, Liga A.

Cât despre goluri, în minutul 19, Cosmin Lambru a plasat  pe lângă portar, după o angajare a lui Chisi (0-1). Tot acelaşi Lambru, în minutul 75, finalizează un contraatac în doi, purtat cu Iancu (0-2). Cel de al treilea gol a venit în minutul 87, fiind înscris de Cristian Vasile, cu capul, după un corner.

"Un joc controlat în totalitate de noi.Nu am avut nicio emoţie că nu o să câştigăm", ne-a declarat, după meci, Răzvan Vlad, antrenorul CS Blejoi

CSO Tricolorul Breaza – CS Blejoi 0-3 (0-1)

Marcatori: -/Lambru (19, 75), Cr. Vasile (87)

Tricolorul Breaza:  Nedelcu – A. Duricu, Al. Dumitru, G. Radu, Negotei (89 Calin)– Mad. Visan, M. Duricu, Chivu, D. Dumitru (46 Tone, 71 Burlacu) – Dogaru (71 Stefanoiu), M.Visan.

Antrenori: Florin Stancioiu şi Costin Plavache

CS Blejoi: Ad. Gheorghe – Ghinea, Cl. Stoica, G.Nastase, Vl. Badea – Ruptureanu, Ir. Dumitru (65 Rudaru), Bojoaga, Chisi (71 Cr. Vasile)– Iancu (81 Preda), Lambru (88 Ursu).

Antrenor: Razvan Vlad

Arbitri: Alin Gheorghe – Andrei Sotir, Eduard Paraianu.

Observator:Mihail Ionescu