Tensiuni extraordinare la CSM Ploiesti. Comitetul de Coordonare al clubului va adopta mai multe măsuri de reorganizare a clubului. Si dacă pe partea de personal administrativ este nevoie de o nouă organigramă, deci nu poate fi făcută rapid, in ceea ce priveste structura sportivă, reorganizarea poate fi decisă de Comitetul format din consilieri locali.
Astfel, pe ordinea de zi avem o reorganizare din temelii a Secţiei Fotbal, cea mai neperformantă secţie a clubului. Locul in care s-au aciuiat 12 antrenori, desi legitimati mai sunt aproximativ 200 de copii. Secţie în care il regăsim pe Valeriu Răchită, antrenorul fără echipă, cel care se ocupă doar cu....participarea la show-urile video ale publicatiilor online de sport.
Conform surselor din CSM, vor rămâne doar sase antrenori, restul plecând acasă, în frunte cu Răchită. E drept că Vivi bate usile liderilor PNL în încercarea de a-si salva....biroul de la stadion, birou pe care îl ocupă ilegal! Si cele trei posturi de metodisti vor dispărea din schema Structurii Sportive a CSM Ploiesti.
In contrapartidă, primarul Andrei Volosevici pregăteste revocarea Mirelei Limboseanu din funcţia de director. Iar pentru a-l păstra pe deja faimosul Patrick Scorus in postul de consilier personal al primarului Volosevici, noul director va fi Irinel Burghelea, politist pensionar, care are o experientă sportivă....extrem de "vastă"! Omul nu stie nici măcar care este diferenţa intre mingea de handbal si cea de fotbal, dar are timp să înveţe în cele sase luni cât rezistă un director nou la CSM Ploiesti.
Nu doar Mirela Limboseanu va părăsi CSM-ul, ci...surpriză...si adjunctul Lucian Rădulescu. Conform surselor din Primărie, Rădulescu va fi mutat prin dispozitia primarului, pentru 6 luni, la Parcul Constantin Stere sau la Parcul Municipal Vest. Pe locul de adjunct va veni un experimentat in CSM, Stefan Grozea, cel care l-a adus pe Vivi Răchită în CSM pe un post care nu exista în organigrama clubului: consilier personal al directorului general al CSM.
Vom urmări desfăsurarea forţelor si vă vom ţine la curent cu schimbările din club. Până atunci "prietenii" lui Răchită au "pictat" iar zidurile din jurul stadionului cu...mesaje de iubire necondiţionată pentru unicul manager din Ploiesti!
PS. In emisiunea lui Horia Ivanovici, Răchită si-a autodenunţat traficul de influenţă pe care îl practică permanent: "Principalii contestatati ai mei sunt doi autointitulati lideri ai Peluzei Ilie Oană, culmea pe care eu i-am ajutat in viaţă. Unul este angajat la CSM, deci coleg cu mine, iar celălalt la Petrolul. Ambii au fost angajati de mine, după ce am discutat cu sefii institutiilor", a declarat Vivi Răchită. Pe bune? Nu stiam că există si VIVI-JOBS! Chiar nu se sesizează nicio autoritate în legătură cu afirmaţiile publice ale antrenorului fără echipă?
Ziua Z la CSM Ploiesti! Cine câştigă?
7 noiembrie 2023
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare