Despărţirea dintre Petrolul Ploieşti şi Veolia România a devenit oficială! Veolia a anunţat, într-un comunicat de presă, că parteneriatul cu clubul ploieştean a luat sfârşit şi a somat (voalat) conducerea Petrolului să scoată sigla firmei de pe tricourile de joc. Dar ca o concesie....au lăsat autocarul.
"Veolia România mulţumeşte Clubului Petrolul Ploieşti pentru un parteneriat de aproape 5 ani, concretizat prin stabilitate economică şi respect faţă de comunitatea ploieşteană, odată cu încheierea oricărei implicări financiare în susţinerea echipei de fotbal a oraşului.
Odată cu încheierea parteneriatului, toate însemnele şi elementele de promovare ale brandului companiei vor fi eliminate în totalitate de pe toate suporturile de comunicare ale Clubului, inclusiv de pe echipamentele jucătorilor şi spaţiul stadionului.
Compania îşi exprimă încrederea în evoluţia proiectului fotbalistic al Clubului Petrolul Ploieşti şi oferă acestuia activul emblematic al echipei – autocarul.
Veolia România rămâne consecventă principiilor responsabilităţii sociale şi dezvoltării profesionale, la care a aderat încă de la începutul activităţii şi va continua să se implice activ în acele comunităţi locale în care activează sau va activa. " , scrie Veolia în comunicatul de presă trimis jurnaliştilor.
Cu alte cuvinte, stafful clubului va trebui să pregătească tricouri de joc fără sigla Veoliei pentru partida cu FC Buzău.
Interesant este că asistăm la o nouă epocă Walter (dar de această dată în sens invers!). Veolia România devine principalul sponsor al U Cluj, echipă care se bate cu Petrolul pentru promovarea în Liga 1.
Adio! Veolia anunţă despărţirea de Petrolul Ploieşti!
28 februarie 2022
- Tags:
- veolia,
- petrolul ploiesti,
- despartire,
- brand,
- autocar,
- lupii galbeni
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare