Toată lumea s-a mirat că fostul Liceu Mrazek aflat în administrarea CSM Ploieşti nu a fost transformat în centrul pentru primirea refugiaţilor ucrainieni. Autorităţile locale au motivat că acolo nu pot fi găzduiţi oameni, deşi, cei cu memorie bună îşi amintesc că la debutul pandemiei la Mrazek au fost făcute mai multe investiţii, spaţiile au fost igienizate, fiind amenajat un centru de carantină covid. Acum, clădirea este ...insalubră (aşa susţin reprezentanţii CSM). Se pune întrebarea de ce această clădire nu este folosită de cei care o administrează? Cum de este lăsată de izbelişte, când ar putea fi utilizată pentru diverse activităţi.
Gurile rele susţin că în zonă se pregăteşte un proiect imobiliar major, iar că fostul liceu va fi vândut către anumiţi dezvoltatori, foarte apropiaţi de lumea interlopă ploieşteană. De altfel, o parte din liceu a fost intabulat în urmă cu mai mulţi ani. Se discută despre un viitor proiect de hotărâre de consiliu local prin care să se decidă vânzarea fostului liceu, dar şi...ATENŢIE!!! a bazei sportive Lukoil! Motivarea va fi legată de faptul că întreţinerea clădirii a ajuns la costuri greu de suportat de către CSM Ploieşti.
Sursele noastre mai spun că afacerea este iniţiată de bunul prieten al primarului Volosevici, un personaj angajat la CSM, pe un post de care nu e nimeni sigur. Iar dezvoltatorul imobiliar este un amic bun al consilierului personal al directorului CSM, antrenor de fotbal, manager sportiv sau ce alt job o mai fi găsit la clubul sportiv finanţat din banii municipalităţii.
Succes la vânzare, băieţi! Poate se sesizează vreo autoritate a statului şi începe să solicite hărtii...
Tun imobiliar în zona Mihai Bravu- fostul Liceu Mrazek. Băieţii deştepţi pregătesc o afacere de succes
16 martie 2022
Din aceeaşi categorie:
Haideţi la spectacol! Două ore de relaxare şi bună dispoziţie doar la Circul Italiano Bonaccini FOTO
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare