Proaspăt instalată în funcţia de director al CSM Ploiesti, Mirela Limboşeanu a demarat mai multe anchete, niciuna vizând problemele reale din clubul sportiv.
Una dintre cele mai amuzante cercetări este aceea a...dispariţiei (deşi este impropriu acest termen) telefoanelor mobile. Vorbim despre mai multe terminale oferite clubului conform obiceiului operatorilor de telefonie mobilă cu titlu gratuit la prelungirea abonamentului existent. (Valoarea uriaşă a abonamentelor plătite de CSM o vom aborda într-un alt articol)
Sursele noastre din CSM Ploieşti susţin că prin luna septembrie 2022, imediat după dezertarea lui Donald Constantin din funcţia de director al clubului (deoacamdată singurul om care a dezvăluit câteva adevăruri despre ceea ce se întâmplă în administraţia condusă de Andrei Volosevici), la CSM au ajuns mai multe telefoane comandate de şefi. Vorbim despre două terminale Iphone si alte două Samsung.
Pentru a-i uşura munca doamnei directoare interimare îi transmitem că respectivele telefoane au ajuns două la familia Scoruş, unul la metodista Lia Ilie si cel de al patrulea la Melania Dragomir, directorul adjunct al CSM Ploieşti. Iar una dintre probleme o reprezintă faptul că, deşi au fost însoţite de o factură cu valoare zero, telefoanele nu au intrat în inventarul CSM şi nici nu au trecut prin magazie pentru a fi însoţite de documentele legale, necesare unei astfel de tranzacţii. (Este o practică acest lucru, în inventarul clubului sportiv municipal neexistând niciun telefon mobil!)
Curat, murdar, Coane Fănică..unul la Primărie, unul la Şcoala de Fete...cum spunea Caragiale...
PS. Recomandările făcute angajaţilor CSM de a nu mai discuta cu reprezentanţii mass media seamănă cu ordinele comuniştilor din perioada Ceauşescu. Nu de alta, dar la Revoluţie s-a murit pentru liberatea cuvântului!
PS1. Salutăm revenirea antrenorului fără echipă, care ocupă abuziv un birou în stadionul Ilie Oană, în biroul directorului CSM.
Vom reveni cu alte aventuri interesante ale conducerii CSM
Ghici, ghicitoare unde-s iphone-urile? Anchetă internă în misterul telefoanelor de la CSM Ploieşti! Ghici, ghicitoare unde-s iphone-urile...
24 martie 2023
- Tags:
- csm ploiesti,
- mirela limboseanu,
- ancheta
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare