Partida dintre Petrolul Ploieşti şi Rapid Bucureşti a avut un debut ...incendiar la propriu. Timp de aproximativ 10 minute, meciul a fost întrerupt din cauza spectacolului pirotehnic organizat de suporteri. Au ars bannere ale sponsorilor Petrolului, iar stadionul a fost învăluit într-un nor de fum. Dincolo de amenzile pe care clubul Petrolul Ploieşti le va primi din partea LPF, rămâne întrebarea: cum au ajuns materialele pirotehnice în incinta stadionului Ilie Oană?
Un comunicat al Jandarmeriei Prahova dezvăluie faptul că mai multe fumigene au fost descoperite de jandarmi în grupurile sanitare de la stadion. Ceea ce demonstrează că showul pirotehnic a fost bine organizat, iar cei care au introdus fumigenele şi petardele în cadrul stadionului au fost chiar angajaţii Clubului Sportiv Municipal Ploieşti, instituţie care se ocupă de administrarea stadionului Ilie Oană.
Ar fi foarte simplu de urmărit imaginile surprinse de camerele de supraveghere ale stadionului pentru a vedea cine au fost cei care au intrat înaintea meciului şi au plasat fumigenele în grupurile sanitare din stadion. Ar fi simplu, dar...suntem convinşi că nu au funcţionat camerele de supraveghere de la stadion timp de mai multe zile...Iar dacă ar fi funcţionat, cu siguranţă că vinovatul sau vinovaţii ar fi fost concediaţi...
Dar, faceţi pariu că nimeni din conducerea CSM Ploieşti nu se va deranja să analizeze situaţia şi nici nu vom avea un comunicat de presă din care să aflăm că cei vinovaţi de introducerea fumigenelor au fost sancţionaţi
Angajaţii CSM Ploieşti au introdus fumigenele în stadionul Ilie Oană?
14 august 2022
- Tags:
- ilie oana,
- csm ploiesti,
- jandarmeria prahova
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare