Citiţi şi vă minunaţi!
”Este o situaţie foarte gravă şi, în opinia mea, cred că acum prioritatea zero trebuie să fie luarea de către HidroPrahova a tuturor măsurilor necesare pentru ca apa să redevină potabilă. În acest sens, Primăria Câmpina trebuie să facă presiuni asupra operatorului de apă pentru a fi luate toate măsurile care să asigure potabilitatea apei. În privinţa a ceea ce se întâmplat în anii trecuţi, pot să vă spun că eu nu-mi aduc aminte să fi fost vreo discuţie la nivelul Executivului sau vreo şedinţă a Comitetului Local pentru Situaţii de Urgenţă pe marginea acestui subiect. Este adevărat că am semnat nişte hârtii, dar, probabil, am semnat şi eu ca primarul... Nu sunt nici primul, nici ultimul... De asemenea, nu îmi aduc aminte de nicio discuţie serioasă pe marginea acestui subiect în anii trecuţi şi pentru că nu a existat asupra Câmpinei presiunea care există acum din partea DSP, a HidroPrahova şi a Prefecturii şi, sincer, nu înţeleg de unde această diferenţă de abordare”
Declaraţia îi aparţine liderului PMP Prahova, Adrian Piţigoi, fost viceprimar al municipiului Câmpina, în prezent consilier personal al preşedintelui CJ Iulian Dumitrescu, după ce o perioadă scurtă a fost administratorul public al judeţului Prahova. A...şi domnul este mâna dreaptă a şefei PMP, fostul deputat Cătălina Bozianu! Declaraţia a fost oferită colegilor de la CâmpinaTv.
Într-o ţară normală, Piţigoi nu numai că ar fi demisionat din toate funcţiile politice şi nepolitice pe care le deţine (deşi cam toate sunt politice), dar şi-ar fi prezentat public scuze pentru miniciunile sale! Repet...într-o ţară normală!
În Prahova anormală, Piţigoi (nume predestinat, se pare) a pus paie pe focul problemei apei potabile de la Câmpina, încercând să distrugă din punct de vedere politic, administrativ şi al imaginii pe primarul Alin Moldoveanu. Dar, din nefericire, pentru discipolul lui Traian Băsescu, miniciuna are picioare scurte! Iar actele au demonstrat nu numai că ştia de ani buni că apa din cartierul Voila are probleme, dar mai şi semnase diverse hârtii legate de această problemă. Din păcate, pentru locuitorii municipiului Câmpina, doar semnase hârtii (ca primarul!) şi nu a depus nici cel mai mic efort pentru a le spune oamenilor, plătitori de taxe şi impozite, că dacă beau apă de la robinet îşi pun în pericol sănătatea!
De vineri, de când au apărut mesajele RO-ALERT care avertizau cu privire la calitatea apei din municipiul Câmpina, fariseul Adrian Piţigoi nu a făcut altceva decât să îl atace permanent pe primarul Alin Moldoveanu. Atât! A publicat diverse declaraţii pe pagina sa de Facebook, şi-a pus adepţii să comenteze şi să îl discrediteze pe primar, a arătat cu degetul şi a încercat să discrediteze primarul. Că doar aşa a învăţat la şcoala politică a preşedintelui Băsescu! Divide et impera!
Din păcate, Adrian Piţigoi nu a învăţat nimic de la Traian Băsescu şi nici măcar de la şefa sa de partid Cătălina Bozianu (cea care s-a bătut şi cu PSD şi cu PNL, în urmă cu patru ani, pentru a-l pune e Piţigoi viceprimar al municipiului Câmpina, deşi PMP avea...un singur consilier local!!!).
Acum poate că Piţigoi va face gestul unui om politic (deşi ne îndoim că este capabil de un asemenea curaj) şi va anunţa public că demisionează! De peste tot!
Chiar aşa, domnule Iulian Dumitrescu, preşedintele CJ Prahova, cum puteţi colabora cu un om care a minţit un oraş întreg? Doamnă Bozianu, chiar nu aveţi niciun punct de vedere în acest scandal?
Păcat! 30.000 de oameni suferă de fix o săptămână, din cauza indolenţei unui personaj demn de schiţele lui Caragiale: Adrian Piţigoi! Dacă şi-ar fi făcut treaba din 2018 încoace, câmpinenii nu şi-ar mai fi pereclitat sănătatea...nici în 2018, nici în 2019, nici în 2020!
Mărirea şi decăderea unui pseudo-politician! De ce a minţit Adrian Piţigoi (PMP) în scandalul apei de la Câmpina?
19 august 2021
- Tags:
- adrian pitigoi,
- campina,
- fost viceprimar,
- apa
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare