Primăria oraşului Sinaia va participa în perioada 22 – 25 februarie la Târgul de Turism al României, ediţia de primăvară, în parteneriat cu agenţii economici cu activitate în domeniul turismului din staţiune.
“O săptămână la schi “ este o promoţie aflată la cea de-a III-a ediţie, care se adresează pasionaţilor de schi şi care conţine cazare şi skipass cu 50% reducere.
Astfel, turiştii care vor veni în staţiunea noastră în perioada 18 -25 martie vor plăti doar jumătate la cazare şi skipass. 6 hoteluri de 4 şi 3 stele (34 de camere cu un total de 70 de locuri) vor fi disponibile în acest interval pentru ca doritorii să aibă o vacanţă activă pe pârtiile de altitudine ale domeniul schiabil Sinaia, desemnată anul trecut “ Cea mai bună staţiune de schi din Romania”.
La deschiderea Târgului va participa şi primarul oraşului Sinaia, Vlad Oprea care a declarat : “Zăpada depusă până în acest moment este excelentă pentru practicarea schiului şi sunt convins că vor fi condiţii foarte bune până la sfârşitul lunii martie. Astfel turiştii se pot bucura din plin de sporturile de iarnă şi vor plăti pentru această vacanţă doar jumătate din preţul afişat la recepţiile hotelurilor înscrise în pachetul “O săptămână la schi” dar şi la transportul cu telegondola şi teleschiul ce deservesc domeniul schiabil Sinaia”.
Oferta poate fi găsită la standul de prezentare a localităţii Sinaia, care este realizat în regie proprie, şi poate fi vizitat pe perioada Târgului la Romexpo corpul B1 stand 10.
În perioada 07-11 martie, Sinaia va avea reprezentanţi şi la Targul de Turism de la Berlin unde va fi lansată oferta “O săptămănă la schi” pe plan internaţional.
Sinaia lansează programul "O săptămână la schi"
21 februarie 2018
Din aceeaşi categorie:
HIDRO PRAHOVA SA – Buletin informativ privind calitatea apei în Prahova, emis în data de 24 mai 2024
![hidro prahova sa buletin informativ privind calitatea apei in prahova emis in data de 24 mai 2024](https://stiriactuale.ro/images/stories/2024/hidro.jpg)
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare