"I-am propus şi colegului meu, Ludovic Orban, să facă acelaşi gest ca şi mine să lăsăm un tânăr, şi am şi făcut o propunere, am propus-o pe Alina Gorghiu, cea care a fost inima campaniei electorale în campania pentru prezidenţiale, cea care este purtător de cuvânt al partidului, cea care ne poate reprezenta cu cinste în următorii ani"
"În schimb, mă bucur că am reuşit să obţin sprijinul preşedintelui în funcţia al PNL, a domnului Klaus Iohannis pentru această candidatură. I-am solicitat să ne spună foarte clar dacă o susţine pe Alina Gorghiu, propunerea pe care am făcut-o, având în vedere că iniţial mi-am depus candidatura cu susţinerea dânsului şi ne-a spus foarte clar tuturor că o susţine"
"Când am propus-o pe Alina Gorghiu i-am cerut domnului preşedinte să-şi exprime sus?inerea pentru dânsa şi şi-a exprimat susţinerea, cred că e suficient acest lucru. Eu cred că azi Klaus Iohannis se bucură de o popularitate imensă nu numai în rândul electoratului din România, ci şi în interiorul PNL şi cred că mesajul a fost extrem de clar"
"Într-o Europă în care conflictele regionale, conflictele locale, conflictele naţionale exacerbează noi am fost priviţi cu extraordinară simpatie când am ales un minoritar preşedinte al României. Cam ce ar putea să păţească PNL când propune poporului român pentru prima dată o tânără, o femeie, ca preşedinte de partid. Cred că doar simpatie putem culege"
Atanasiu: M-am retras şi am propus-o pe Gorghiu la şefia partidului
18 decembrie 2014
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare