![](https://stiriactuale.ro/images/stories/2015/octombrie/12/icre.jpg)
In Ploiesti, conform planului de distrugere a Romaniei, evreii de la AFI au daramat o fabrica ("Flacara S.A. - poza de mai jos, preluata de pe site-ul http://www.adulmec.ro") pentru a construi un hypermarket. Planul idiot de diabolic le-a reusit. Au daramat o fabrica cu o traditie de peste 120 ani pentru a construi o mizerie de hypermarket in care ploiestenii sunt prostii Europei.
![](https://stiriactuale.ro/images/stories/2015/octombrie/12/flacara.jpg)
Despre idioţeniile evreilor de la AFI am mai relatat aici. Se pare totuşi că acest hypermarket blestemat ne forţează rabdarea.
Zilele trecute am fost la cumpărături în Cora - AFI Palace Ploiesti. Pofticios nevoie mare dupa o perioada de abstinenta culinara petrecuta in UK, am cumparat de la Cora - AFI Palace Ploiesti, icre de crap.
Am ajuns bucuros nevoie mare acasa, mi-am pus sotia sa-mi prepare icrele de crap si ... surpriza! Gustul icrelor de crap din Romania este infect, "de plastic". "Mai nevasta, nu mai sti sa prepari icre ? Ce au aceste icre de nu sunt comestibile ?"
Cu o foarte mare rabdare, sotia mea mi-a arata ce scrie pe cutiuţa de icre cumparata cu pretul de 60 lei/kg de la Cora - AFI Palace Ploiesti: "icre crap, sare (din belsug), agenti gelatifizanti, guma de guardia, etc ...". Am constatat cu uimire ca mi-am luat o super tzeapa cand am cumparat guma de guardia cu 60 lei/kg. Mare fraier pofticios ...
Mergand prin Europa, nicaieri nu mi s-a intamplat ca un brand international precum Cora sa-mi dea tzeapa. Billa, Lidl, etc, au marfa foarte calitativa in toate tarile U.E, asemanatoare calitativ si ca pret cu cea din Romania.
Dragi cititori, va intreb pe Dvs, cine mi-a dat tzeapa la icre? Franţujii de la Cora sau romanii care sunt manageri/sefi la Cora ?
Nu caut si nu astept raspunsuri, pentru mine un lucru este clar: Cora este o alimentara infecta intr-un hypermarket evreiesc infect. Abia astept sa va duceti d(..cului)e unde ati venit, cu tot cu managerii jego-magazinelor voastre!
Ma intreb retoric, OPC Prahova o exista? Habar nu am, au site, inseamna ca exista! (dar cert nu au oo)