Am primit pe adresa redactiei stiriactuale.ro o invitatie de la Arkadia ShortFest care suna in felul urmator:
"Documentarul elveţian Nourathar, unul dintre cele mai apreciate în cadrul celei de-a 20-a ediţii a Festivalului Internaţional de la Nyon, Visions du Réel, va deschide cea de-a 3-a ediţie a festivalului prahovean Arkadia ShortFest.
Producţia, regizată de Milla Quixote şi Jérôme Monnot, explorează relaţia dintre artă şi tehnologie, văzută prin ochii a şase artişti contemporani. Publicul va putea vedea documentarul vineri, 2 septembrie, de la ora 20:00, într-o proiecţie specială la Uzinele Camexip (Băicoi, Prahova)".
Arta o fi, nu cotest, pentru ca nu am vizionat documentarul dar tehnologie, la Uzinele Camexip din Baicoi???? Poate in gulagul de la Camexip Baicoi, nu in "tehnologie".
Am cativa prieteni care au lucrat, nu de prea multa vreme, in "Uzinele Camexip" din Baicoi. Unde???? Intre ruinele care au ramas încă în picioare de pe vrema "împuşcatului". Stiti cum se lucreaza acolo? Va spun eu cum. Ai ceva de scris? ia hartia din imprimanta, intoarce-o pe partea cealalta si straduieste-te sa scri mic si la obiect, ca alta nu mai "pupi". N-ai pix? Ia unul de aici, dar ai grija cat scri cu el, ca altul "mai pupi" peste o luna!
Iti este frig, ca-i iarna afara? Mai pune ceva pe tine si nu mai sta in dreptul greamului, sa nu faci sinuzita! Ti-au inghetat mainile? Baga-le intre picioare, ca se vor incalzi.
Mai multe detalii nu va ofer despre "Uzinele Camexip" Baicoi si nici nu public mizeria de comunicat de presa al celor de la Arkadia ShortFest. Insa ma mir extraodrinar de tare cum cred unii ca putem fi luati de prosti.
Mars mai Arkadia ShortFest la BUG! Daca nu ştiţi cum să ajungeţi la BUG, tot in exclusivitate o sa vă ofer şi un ghid orar al curselor neregulate care ajung până acolo, numai sa fiu sigur că vă duceţi ... acolo!
Sursa poza: invitatia in gulag din comunicatul de presa al celor de la Arkadia ShortFest
Invitatie in gulag de la Arkadia ShortFest
29 iulie 2016
- Tags:
- bug,
- tigani,
- rromi,
- gulag,
- camexip,
- camexip baicoi,
- uzinele camexip baicoi,
- hoti,
- teroristi
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare