Se apropie cu paşi repezi începerea noului an şcolar, iar una dintre cele mai complicate probleme a oricărui părinte o reprezintă ceea ce se întâmplă cu micuţul după terminarea orelor de şcoală.
Iar această dilemă o au în principal părinţii copiilor din clasele primare. După anii de grădiniţă, cu program fix, părinţii se trezesc că trebuie să...recupereze copilul de la şcoală în jurul prânzului, iar dacă nu există bunici, vecini sau prieteni binevoitori, unul dintre părinţi ar cam trebui să renunţe la job pentru a avea grijă de micuţ. Iar în acest moment, părinţii încep să caute soluţii: fie o bonă pentru câteva ore, fie un after school.
Vestea bună este că unul dintre cele mai apreciate after schooluri din Ploieşti, Peniel Vest deschide o nouă locaţie, de această dată în apropierea centrului.
La intersecţia străzilor IL Caragiale cu Vlad Ţepeş, After School Peniel Centru vine cu o ofertă educaţională perfectă pentru copilul tău. Micuţul va fi preluat de la şcoală şi adus seara acasă cu maşina instituţiei. Două învăţătoare experimentate vor lucra individual cu puştiul tău, explicându-i ceea ce nu a înţeles în clasă şi ajutându-l să rezolve corect temele.
În plus, fiecare copil poate decide activităţile suplimentare, acestea nefiindu-le impuse. La After School-urile Peniel, se doreşte dezvoltarea inteligenţei emoţionale a fiecărui copil. După teme, cei mici pot participa la cursuri de engleză, robotică, pot învăţa să cânte la un instrument muzical sau pot desfăşura activităţi sportive.
În plus, After School Peniel dispune de bucătărie proprie, mâncarea fiind gătită zilnic, din produse proaspete, în funcţie de preferinţele celor mici.
Mai multe informaţii puteţi obţine la nr de telefon 0748 189 299
After School Peniel deschide o nouă locaţie în Ploieşti
20 august 2023
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare