Primarul Andrei Volosevici se consideră (probabil) stăpânul Ploieştiului. Şi ca orice stăpân veritabil are pretenţia ca supuşii să stea în genunchi în faţa domniei sale. Din păcate, zvonurile că liberalul Andrei Volosevici a cam pierdut legătura cu pământul şi se consideră mult desupra muritorilor de rând sunt mai mult decât reale.
Şi am simţit infatuarea domniei sale într-un schimb de sms-uri purtat în urma publicării în Jurnalul Prahovean a articolului: FOTO DOCUMENT! Volosevici a falimentat Ploieştiul! Veolia solicită jumătate din bugetul anual al municipiului! Care este suma uriaşă pe care o solicită Primăriei!
Articolul este bazat pe documente care ar trebui să fie publice, documente care dezvăluie pretenţiile Veolia Energie Prahova în urma rezilierii contractului de furnizare a energiei termice în municipiul reşedinţă de judeţ.
În mod normal, dacă ar fi fost nemulţumit de articolul meu şi dacă edilul Ploieştiului ar fi avut un alt punct de vedere, avea posibilitatea de a trimite un drept la replică, în care să argumenteze poziţia domniei sale. Nu a făcut acest lucru şi a preferat să mă ameninţe cu o acţiune în instanţă, sperând probabil că ameninţările vor duce la dispariţia articolului. Dar ce să vezi. Articolul este în continuare public, fiind citit de foarte mulţi ploieşteni care nu înţeleg de ce trebuie să suporte din taxele şi impozitele lor rezilierea înainte de termen a contractului dintre Municipiul Ploieşti şi Veolia Energie Prahova.
Publicăm atât schimbul de sms-uri cu Andrei Volosevici, dar şi documentul pentru care primarul a luat foc, sperând probabil că nu va fi făcut public niciodată.
Aşteptăm în continuare punctul de vedere al domniei sale în legătură cu solicitările Veoliei.
FOTO Primarul Volosevici pune pumnul în gura presei! Ameninţări la adresa jurnaliştilor care nu stau în genunchi în faţa edilului!
5 iulie 2022
Din aceeaşi categorie:
Sifonarea banului public în Prahova! Cum îşi împarte timpul Silviu Crângaşu între fotbal şi handbal?
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare