O postare mai veche de pe pagina de Facebook a viceprimarului Liviu Dumitrache ne-a atras atenţia. Domnia sa îşi atacă un coleg din Consiliul Local, pe independentul Costel Filip.
Postarea viceprimarului USR ar fi putut fi un subiect excelent de presă...un consilier local lucrează fără a ave autorizaţie. Doar că, după ce am obţinut mai multe informaţii, am constatat că informaţia aruncată de viceprimarul Dumitrache în spaţiul public este doar un fake news.
Lucrările făcute de Filip erau autorizate, ba mai mult, documentele erau semnate chiar de Liviu Dumitrache şi fix în ziua în care a făcut postarea.
Ne întrebăm doar până unde merge ipocrizia viceprimarului USR şi care sunt obiectivele sale politice pe viitor. Nu de alta, dar votul domniei sale din Consiliu Local demonstrează că nu este deloc interesat de dezvoltarea municipiului Câmpina. Spre exemplu, domnia sa nu doreşte pasajul subteran, cel mai îndrăzneţ proiect de infrastructură din Prahova, votează împotriva unul proiecte finanţate din fonduri europene şi nici nu excelează în vreun domeniu important pentru Câmpina.
Păcat! Din punctul nostru de vedere, reprezentanţii USR din Prahova au demonstrat până acum că vor o astfel de administraţie. Şi ne uităm doar la primarul Bogdan Novac care a transformat Breaza într-un adevărat şantier. Probabil că Liviu Dumitrache nu se simte confortabil în partid, dar sunt mai importanţi banii încasaţi ca viceprimar şi consilier local. Că altfel ar fi demisionat şi ar fi plecat după aripa Cioloş-Poliţeanu. Dar...pentru demisie îţi trebuie...curaj!
Dubla măsură a viceprimarului Câmpinei, Liviu Dumitrache
12 mai 2023
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare