Finalul sezonului a adus analiza activităţii Secţiei de Fotbal a CSM Ploieşti. Astfel, la şedinţa săptămânală a secţiei au participat şi Cristian Nica, directorul general al CSM Ploieşti, şi Mihai Albu, coordonatorul structurii sportive din cadrul clubului.
Alături de Decu Crângaşu, şeful secţiei Fotbal, au participat antrenorii Pompiliu Stoica, Dragoş Negraru, Bogdan State, scouterul Marcel Catinca şi asistentul medical al clubului Dan Ghioca. Absenţi motivat au fost antrenorii Lucian Catinca şi Valeriu Aristan, şi Gică Mârzea antrenorul cu portarii de la CSM, aflaţi împreună cu grupa 2010-2011, la turneul de la Mangalia. De altfel, cei trei au fost felicitaţi pentru performanţa de a duce echipa în sferturile turneului de la Mangalia.
În urma prezentării activităţii fiecărei grupe, concluzia generală a fost că lucrurile merg bine, iar activitatea secţiei este vizibil îmbunătăţită.
Directorul Cristi Nica a solicitat ca în campionatul viitor, toate echipele să lupte pentru locurile 1-6, iar o atenţie deosebită să fie acordată pregătirii derbyurilor locale.
Secţia Fotbal de la CSM Ploieşti este dovada clară a faptului că se poate face performanţă atunci când sunt asigurare condiţii prielnice pentru antrenament, iar atmosfera este una prietenească, neexistând certuri şi concurenţă neloială între antrenori.
Felicitări a primit şi scouterul Marcel Catinca, fostul vârf de atac al Petrolului Ploieşti, care a reuşit să atragă foarte mulţi copiii către CSM Ploieşti.
De altfel, părinţii au început să îşi aducă băieţii spre secţia de fotbal de la CSM, încurajaţi şi de faptul că aici nu este percepută nicio taxă lunară, iar în plus copiii au asigurată apă, dulciuri, fructe, echipament şi transport civilizat la fiecare meci la care participă.
Concluzia analizei a fost că lucurile se miscă bine la CSM Ploieşti, iar următorul bilanţ al activităţii antrenorilor şi scouterilor va fi făcut peste un an competiţional, atunci când se va vedea dacă obiectivele au fost atinse.
Finalul sezonului a adus analiza activităţii Secţiei de fotbal a CSM Ploieşti
24 iunie 2019
Din aceeaşi categorie:
Sifonarea banului public în Prahova! Cum îşi împarte timpul Silviu Crângaşu între fotbal şi handbal?
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare