Lotul Petrolului se reuneşte miercuri, iar pe data de 12 va pleca în primul stagiu de pregătire din Turcia.
Vor fi surprize, dar şi absenţe, dar Stiri Actuale respectă foarte mult relaţia de prietenie cu preşedintele Marius Stan şi nu va publica nici lista disponibilizaţilor, dar nici pe cea a noilor transferuri. Vă spunem doar că veţi regăsi în noul lot al Petrolului străni de mare valoare din Liga 1, dar şi jucători veniţi din alte ţări. Vom aştepta ca preşedintele Marius Stan şi antrenorul Costel Enache să anunţe oficial noile mutări şi abia apoi vom comenta noul lot.
De asemenea vă mai informăm că sunt trei jucători care vor primi o a doua şansă pentru a demonstra că merită să joace la Petrolul, cu toate că multă lume nu a fost de acord cu acest lucru.
Se va renunţa la unul dintre portari, iar în schimb va fi transferat un altul din Liga 1.
Marius Stan şi-a luat de această dată atribuţiile de preşedinte deplin şi va conduce clubul precum un dictator. Ca să folosim expresiile fotbalistice, Stan a decis să se implice total, iar dacă moare, să o facă pe mâna lui! În acest retur, totul se va face doar cum vrea Marius Stan, care dacă tot va pleca în vară oficial din club, a decis să îşi folosească toate şansele.
Spre exemplu, lotul disponibilizatilor şi cel al noilor transferuri a fost făcut acum exclusiv doar de Marius Stan. Tot preşedintele Stan s-a ocupat de condiţiile salariale ale angajaţilor centrului de copii şi juniori, iar noile decizii vor regla şi atmosfera din cadrul clubului.
De fapt, Marius Stan a decis să lase ceva în urmă şi să nu fie doar un preşedinte decorativ. Astfel, condiţiile de antrenament şi salariile de la echipele de juniori vor fi altele.
Astfel, Stan va redirecţiona o parte din salariile uriaşe ale celor care vor părăsi clubul către angajaţii centrului de copii şi juniori, iar balanţa contabilă va rămâne la fel, dar toată lumea va fi mulţumită.
Antrenorul Costel Enache va antrena, va decide echipe, tactica de joc, dar va trebui să discute cu preşedintele Stan, cu cel puţin 24 de ore înainte de fiecare meci, lotul complet, atât cei 11 titulari, cât şi rezervele.
Concluzia finală: Marius Stan centrează, Marius Stan marchează!
Dar, mai avem un anunţ: După cinci etape, galeria, suporterii, dar şi Stiri Actuale vor cere socoteală pentru rezultate. Adică, ori la bal, ori la spital!
În traducere, Stiri Actuale anunţă public că după cinci etape în lipsa rezultatelor excelente, toată lumea va pleca, inclusiv Marius Stan, preşedintele de Liga Campionilor al Petrolului.
Dar până atunci, reconfirmăm sprijinul Stiri Actuale pentru actualul proiect Petrolul.
Baftă, Petrolul în acest retur şi să promovaţi în Liga1, acolo unde este locul de drept al Lupilor Galbeni!
Marius Stan, dictatorul!
7 ianuarie 2020
- Tags:
- marius stan,
- petrolul ploiesti,
- fotbal,
- amatori
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare