Duminică, 28 aprilie 2024 - 1:37:59

Gazu bate Prazu

14 noiembrie 2019

Aşteptat cu mult interes meciul dintre Petrolul şi Viitorul Pandurii Târgu Jiu a debutat cum nu se poate mai prost pentru ploieşteni, Astafei deschizând scorul pentru olteni.

Din acel moment elevii lui Stoican s-au trezit şi au pornit asediul la poarta Pandurilor

După un pressing sufocant Manolache reuşeşte să egaleze,apoi Saim înscrie pentru 2-1 cu un şut superb

Până la pauză Cioinac aduce liniştea pe Ilie Oană, înscriind cu capul după un corner executat de Marinescu.

După pauză puţine lucruri de consemnat , Petrolul a dominat dar tabela a rămas neschimbată şi meciul se încheie cu scorul de 3-1 pentru gazde

De remarcat după această partidă că este cel mai bun joc făcut de ploieşteni de la meciul cu UTA

Petrolul a dominat,a avut ocazii,reuşind să revină pe tabela dar cel mai important jucătorii ploieşteni au avut ATITUDINE lucru de care nu au prea dat dovadă până acum.

Rămâne de văzut cum se vor prezenta sâmbătă în Trivale unde FC Argeş va fi un adversar incomod